LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikonin lëndë narkotike/ Gjykata e Vlorës lë në burg 4 rumunët

16 Mars 2023, 14:22, Kronika CNA

Trafikonin lëndë narkotike/ Gjykata e Vlorës lë në burg

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për 4 turistët rumunë, të cilët u arrestuan pak ditë më parë në Vlorë.

Shtetasit e huaj u arrestuan pasi në kamperat ku udhëtonin iu gjetën dhe sekuestruan 260 kilogramë lëndë narkotike, kanabis.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas kamufloheshin si turistë, duke marrë me qira kampera luksozë, dhe të ndarë në dy çifte kryenin trafikimin e lëndës narkotike nga vendi ynë për në Greqi dhe më tej./CNA.al

Lajmet e fundit nga