LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetarja zbulon ku qëndrojnë “kokat” e krimit/ "6 mafiozë shqiptarë drejtojnë në Dubai"

15 Mars 2023, 10:00, Kronika CNA
Gazetarja zbulon ku qëndrojnë “kokat” e krimit/ "6
Gazetarja Anduena Llabani

Gazetarja Anduena Llabani ka folur për bandat dhe artikujt e shkruar nga mediat e huaja duke thënë se kokat e krimit nuk qëndrojnë në Shqipëri, por në vende si Luksemburg, Spanjë, ku janë të paprekshëm.

E ftuar në në emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", Llabani është shprehur se 6 shqiptarë të akuzuar për vrasje dhe me dënime kapitale investojnë dhe drejtojnë në Dubai.

“Në 2 dekada shqiptarët kanë arritur në Ekuador e Meksikë në kartele që i kemi parë vetëm në filma. Koka e gjarprit nuk rri në Shqipëri, qëndrojnë zakonisht në vende të tilla si Luksemburg, Spanjë, ku janë të paprekshëm. Në Dubai janë 6 shqiptarë të akuzuar për vrasje me dënime kapitale, që drejtojnë 'real estate', dhe nuk mund të ekstradohen për shkak të ligjeve të atij vendi. Janë jo vetëm koka e gjarprit dhe koka të zgjuara, se janë edhe besnikë, po edhe shumë bashkëpunëtorë”, tha Llabani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga