LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazetari: Ambasada amerikane u jep shtetasve të vet listë me lokalet ku s’duhet të hyjnë

13 Mars 2023, 23:00, Kronika CNA
Gazetari: Ambasada amerikane u jep shtetasve të vet listë me lokalet
Gazetari Sokol Bregu

Gazetari Sokol Bregu ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për atentatin në një lokal në zonën e “Don Boskos”, i cili është në pronësi të Fatjon Murati, person me precedentë penalë.

Bregu tha në një dalje televizive se 90% e lokaleve në Shqipëri janë në pronësi të trafikantëve.

Për këtë arsye, ai pretendon se çdo shtetasi amerikan që vjen në vendin tonë, ambasada i jep një listë lokalesh që nuk duhet të shkojnë.

Sipas tij, edhe gjyqtarët kanë një listë ku nuk duhet të shkojnë në Tiranë.

“Unë e shoh si një histori vetëshkatërrimi i shoqërisë shqiptare. 90% e lokaleve në Shqipëri janë në pronësi të trafikantëve, 90% mos më shumë, çdo shtetas amerikan që vjen në vendin tonë i jepet një listë lokalesh që nuk duhet të shkojnë. Edhe gjyqtarët kanë një listë ku nuk duhej të shkonin në Tiranë. Një pjesë e madhe që nuk iu bindën dhe humbën Vettingun se shkonin pinin kafe duke e ditur se e kishin listën. Kudo ku ulesh rrezikohesh”, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga