LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksidentohet në minierën e Bulqizës minatori/ Niset me urgjencë drejt spitalit

14 Mars 2023, 11:54, Kronika CNA

Aksidentohet në minierën e Bulqizës minatori/ Niset me

Një minator është plagosur gjatë punës në minierën e Bulqizës.

Mësohet se minatori për shkak të plagëve që ka marrë në trup është nisur me urgjencë drejt spitalit për të marrë mjekim.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale Sh.K., 50 vjeç.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe shkaqet e kësaj ngjarjeje./CNA.al

Lajmet e fundit nga