Pandalohet krimi në familje/ 47-vjeçari rreh keq vëllanë në Dibër

7 Korrik 2022, 16:59, Kronika CNA
Pandalohet krimi në familje/ 47-vjeçari rreh keq vëllanë
Foto ilustruese

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje, në fshatin Ushtelenxë të Dibrës.

Mësohet se 47-vjeçari me iniciale A.C., ka rrahur të vëllanë 12 vite më të madh me iniciale L.C.

Policia raporton se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa 59-vjeçari ka marrë disa dëmtime në trup nga dhuna. Ndërkohë, blutë kanë arrestuar vëllain dhunues.

“Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti në familje. Vihet në pranga 47-vjeçari që dhunoi vëllanë e tij.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, pas marrjes së informacionit se në njësinë administrative Tomin, po ndodhte një konflikt mes dy vëllezërve, kanë shkuar menjëherë drejt vendngjarjes dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, është arrestuar në flagrancë shtetasi A. C., 47 vjeç, banues në fshatin Ushtelenxë, Dibër, pasi për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait të tij, shtetasit L. C., 59 vjeç, duke i shkaktuar dëmtime në trup”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga