LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në kodrat e Peshtanit në Fier/ Rrezikohen antenat televizive dhe celulare

7 Korrik 2022, 15:07, Kronika CNA
Zjarr në kodrat e Peshtanit në Fier/ Rrezikohen antenat televizive dhe
Foto ilustruese

Një sipërfaqe toke me ullishte dhe pisha disavjeçare janë përfshirë nga zjarri në Kodrat e Peshtanit të Madh në Fier.

Mësohet se nga zjarri rrezikohen antenat televizive dhe ato celulare që ndodhen në kodrën e Likovunit.

Ndërkohë, policia dhe zjarrfikëset ndodhen në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Për shkak të vështirësive të terrenit, në ndihmë të zjarrfikësve kanë shkuar edhe banorët e zonës dhe po punohet me mjete rrethanore për të shuar zjarrin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga