LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qindra protestues serbë në Zveçan

2 Qershor 2023, 08:38, Kosova & Bota CNA

Qindra protestues serbë në Zveçan

Qindra protestues serbë janë mbledhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në Zveçan, për të vazhduar protestën kundër kryetarit shqiptar të komunës.

Kujtojmë se Zveçani ishte skenë e përplasjeve të dhunshme midis protestuesve dhe ushtarëve të misionit paqeruajtës të NATO-s, KFOR-it, më 29 maj.

 

Lajmet e fundit nga