LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kurti nuk tërhiqet/ "Do të zvogëlojmë praninë e policisë kur të largohen bandat kriminale"

1 Qershor 2023, 14:11, Kosova & Bota CNA

Kurti nuk tërhiqet/ "Do të zvogëlojmë praninë e

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka deklaruar se situata e tensionuar në veri të vendit është si pasojë e bandave kriminale serbe që hiqen si protestues.

"Unë natyrisht që mund ta paramendoj zvogëlimin e pranisë së Policisë së Kosovës nëpër ndërtesat e komunave në veri, atëherë kur të largohen këto banda kriminale të nacionalizmit e shovinizmit të djathtë ekstrem, të cilat e adhurojnë Millosheviqin e Putinin", tha Kurti në një deklaratë për gazetarët.

"Ato, ose le të shkojnë në Serbi, ose duhet t’i çojmë në burg. Mirëpo, nuk ka mundësi që ne të mos i mbrojmë asetet dhe ndërtesat e Republikës nga bandat e tilla. Kur ata të largohen ose mbyllen, ne do të mund ta zvogëlojmë prezencën", tha Kurti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga