LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e thonjve

26 Shtator 2022, 13:59, Kosova & Bota CNA

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e

Një djali tetë muajsh iu desh t'i hiqej një prerëse thonjsh nga fyti i tij - pasi ai e gëlltiti mjetin gabimisht.

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e

Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen dëshpërimisht të heqin gërshërët të hënën më 19 shtator në rrethin Nashik në Indinë Perëndimore.

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e

Foshnja e vogël gëlltiti një prerëse thonjsh prej 5 cm ndërsa ishte duke luajtur dhe u dërgua menjëherë në spital pasi prindërit e tij e kishin vënë re.

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e

Një radiografi me nofulla tregon qartë kontraptin e vendosur në qafën e foshnjës - pothuajse duke bllokuar të gjithë fytin e tij.

Po luante në shtëpi/ Foshnja 8 muajsh gëlltit prerësen e

Pasi iu referua një specialisti në Kolegjin Mjekësor Pawar në Adgaon, Indi, fëmija u operua për një orë, përpara se të nxirreshin gërshërët. Fëmija mbijetoi dhe është mirë duke ndjekur procedurën./CNA.al Burimi: Daily Mail

 

Lajmet e fundit nga