LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pamje të tmerrshme/ U mbajt peng 4 muaj nga rusët, ushtari ukrainas tregon plagët e tij: Mungojnë 4 cm kockë

24 Shtator 2022, 19:16, Kosova & Bota CNA
 
Pamje të tmerrshme/ U mbajt peng 4 muaj nga rusët, ushtari ukrainas
Foto ilustruese

Mykhailo Dianov, një ushtar ukrainas, ka zbuluar plagët e tij të luftës, pasi u mbajt rob nga rusët për gati 4 muaj.

Ai u lirua së bashku me 215 të tjerë në një shkëmbim që u bë mes 2 palëve, por fotot që po qarkullojnë në rrjet janë të tmerrshme.

Ai është dobësuar, i zbehtë me plagë dhe mavijosje në krah dhe fytyrë. Referuar shtypit ukrainas, krahu i tij i djathtë mbetet i pashëruar dhe i mungojnë 4 cm kockë.

Ndërkohë, presidenti rus, Vladimir Putin, ka nxjerrë një urdhër që detyron të rinjtë t'i bashkohen ushtrisë në kuadër të mobilizimit ushtarak para një ofensive të re në Ukrainë. Urdhri nuk është pritur mirë nga rusët, të cilët janë ngritur në protesta.

Mijëra rusë janë larguar nga vendi dy ditët e fundit në shenjë kundërshtie ndaj asaj që e quajnë "mizoria e Putinit"./CNA.al

Pamje të tmerrshme/ U mbajt peng 4 muaj nga rusët, ushtari ukrainas

Lajmet e fundit nga