LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk kishte stuhi që ta ndalonte/ Italiani shkon të votojë me kanoe

25 Shtator 2022, 14:11, Kosova & Bota CNA

Nuk kishte stuhi që ta ndalonte/ Italiani shkon të votojë me

Italianët sot i janë drejtuar kutive të votimit, por ndërkohë moti nuk ka qenë edhe aq në favor të disa banorëve. 

Mediat vendase kanë raportuar se ishulli Ischia është përfshirë nga moti i keq dhe rrugët janë përmbytur. Mirëpo videoja e një qytetari është bërë virale, pasi ai ka sfiduar motin e keq dhe ka shkuar drejt qendrës së votimit me kanoe. 

Gjithë rrugëtimin e tij të vështirë ai e ka filmuar, pasi ka dalë "LIVE" në "Facebook", ku ai shfaqet teksa kalon rrugën Corso di Lacco Ameno me kanoe.

“Ndodh gjithandej, do të votoj me kanoe”, shkroi në postimin në "Facebook" banori i ishullit, i cili u “bombardua” me foto nga kalimtarët, teksa përpiqej të arrinte në destinacion./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga