LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëzohen dy helikopterë të ushtrisë amerikane

30 Mars 2023, 08:34, Kosova & Bota CNA
Rrëzohen dy helikopterë të ushtrisë amerikane
Foto ilustruese

Dy helikopterë të ushtrisë amerikane Blackhawk janë rrëzuar në Kentaki të mërkurën mbrëma.

“Gjendja e anëtarëve të ekuipazhit nuk dihet për momentin. Komanda aktualisht është e përqendruar në kujdesin për pjesëtarët e shërbimit dhe familjet e tyre," tha baza e ushtrisë Fort Campbell në një deklaratë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

"Helikopterët e përfshirë ishin nga Divizioni 101 Ajror (Air Assault)", tha ai.

Ata u përfshinë në një aksident stërvitor rreth orës 22:00 në Trigg County, i cili është në perëndim të Fort Campbell, sipas zyrtarëve të bazës.

Sipas Guvernatorit të Kentakit, Andy Beshear, dyshohet se si pasojë e aksidentit mund të ketë viktima.

Detaje të reja pritet të dalin në vijim. 

 

Lajmet e fundit nga