LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Panik në bord/ 30-vjeçari hap derën e avionit në fluturim

27 Maj 2023, 13:33, Kosova & Bota CNA

Panik në bord/ 30-vjeçari hap derën e avionit në fluturim

Një burrë është arrestuar pasi hapi derën e avionit teksa po ateronte në Korenë e Jugut.

194 pasagjerët në bord i mbijetuan ngjarjes e cila mund të kishte rezultuar tragjike. Avioni u ul i sigurt, por me derën e tij të hapur në Aeroportin Ndërkombëtar Daegu.

Disa prej pasagjerëve u ra të fikët ndërsa të tjerë kishin probleme me frymëmarrjen dhe u dërguan në spital, raportojnë mediat lokale.

Burri rreth të 30-ave tha se po ndihej i mbytur dhe donte të largohej shpejt, raportoi agjencia e lajmeve Yonhap.

Policia tha se burri pohoi gjatë marrjes në pyetje se ishte i stresuar pasi kishte humbur punën, sipas raportit.

Stjuardesat nuk kishin mundur ta ndalonin sepse avioni ishte gati të ulej, treguan dëshmitarët për mediat lokale.

Ata thanë se burri kishte tentuar gjithashtu të hidhej nga avioni pasi kishte hapur derën.

Pasagjerët kanë përjetuar një gjendje paniku.

Lajmet e fundit nga