LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je mplak pak”, Të qeshura e vrojtime gjatë takimit të Kurtit me artistin e madh

19 Gusht 2023, 16:48, Kosova & Bota CNA

“Je mplak pak”, Të qeshura e vrojtime gjatë takimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot artistin e madh, Xhevdet Xhafën.

Kurti në një postim në rrjetet sociale ka ndarë pjesë nga biseda me artistin

Kryeministri kosovar tregon se sapo ka takuar artistin ai i ka thënë, “Je mplak pak”, teksa përgjigja e të parit të qeverisë ishte “Edhe ti”.

Kjo ka shkakuar të qeshura që në nisje të bisedës.

“Kështu filloi biseda jonë me të qeshura të shumta e me vrojtime nga e kaluara, veprat e artit dhe punët tona ditore, me artistin e madh Xhevdet Xhafa dhe me Ministrin e Kulturës, Hajrullaun.”, shkruan Kurti në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga