LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pazakontë në Greqi/ Delet hanë 100 kilogramë bimë opiumi, nisin të kërcejnë përpjetë

21 Shtator 2023, 19:34, Kosova & Bota CNA

E pazakontë në Greqi/ Delet hanë 100 kilogramë bimë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Almyros, në Greqinë qendrore.

Pas fatkeqësisë natyrore që goditi zonën e Thesalisë dhe Magnezisë, një bari nxori bagëtitë e tij për kullotë jashtë, por u befasua nga sjellja e tyre.

Tufa e deleve kishte ngrënë një sasi të madhe bimësh opiumi nga një serë, që kalon sasinë e 100 kilogramëve.

TheNewspaper.gr raporton se bagëtitë vërtiteshin dhe kërcenin përpjetë, ndërsa ishin të hutuara.

Pronari i serës, i licensuar për mbjelljen e opiumit, është shprehur i dëshpëruar për ngjarjen.

“Nuk e di nëse është për të qeshur apo për të qarë. Ishte nxehtë, humbëm shumë prodhim. Patëm përmbytjet, humbëm pjesën tjetër. Dhe më e mira, pas gjithë kësaj, një tufë delesh, të cilat nuk di si t'i ktheja, hynë në objekt dhe filluan të hanin atë që kishte mbetur. Nuk di çfarë të them, sinqerisht”, deklaroi ai për mediat e shtetit fqinj./ CNA

Lajmet e fundit nga