LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Babai akuzohet për vrasjen e nënës/ Suedia merr në përkujdesje dy fëmijët e Liridona Ademajt

10 Dhjetor 2023, 10:57, Kosova & Bota CNA
Babai akuzohet për vrasjen e nënës/ Suedia merr në
Naim Murseli dhe Liridona Murseli

Shteti suedez ka marrë në kujdestari dy fëmijët e Liridona Ademajt pas krimit që tronditi mbarë opinionin publik.

Dy fëmijët kanë udhëtuar drejt Suedisë një ditë më parë, sipas mediave kosovare. Ata kanë nënshtetësi suedeze dhe si të tillë do të jenë nën përkujdesjen e shtetit suedez.

Kujtojmë se më 29 nëntor, Liridona Ademaj u vra me armë zjarri në rrugën "Dalip Alshiqi". Fillimisht u raportua se bëhej fjalë për një grabitje. Më pas autoritetet arrestuan Naim Murselin, si autor të dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridona Ademaj, si dhe Granit Plavën e Kushtrim Kokallën.

Një ditë më parë është arrestuar edhe personi i katërt për vrasjen e Liridonës, shtetasi T. D., i cili dyshohet se i ka siguruar armën autorit të krimit./ CNA

Lajmet e fundit nga