LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet kryetari i PSD-së  

29 Nëntor 2023, 14:59, Kosova & Bota CNA
Arrestohet kryetari i PSD-së  
Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka arrestuar kryetarin e Partisë Socialdemokrate në Kosovë, Dardan Molliqajn, dhe disa anëtarë të tjerë të partisë.

Partia Socialdemokrate e Kosovës ka zhvilluar një protestë kundër mbërritjes në Prishtinë të kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova.

Eksponentë të PSD-së kanë sulmuar me tymese ambientet e një hoteli, ku drejtuesja e Gjykatës Speciale mbante një takim me shoqërinë civile.

Gjatë fjalës së tij në protestë, kreu i PSD-së akuzoi Vetëvendosjen për arrestimet nga Specialja të krerëve të UÇK-së.

“Mos harroni, arrestimi i Thaçit dhe të tjerëve që janë në Hagë ka qenë i mundshëm vetëm pas një fryme që ka ardhur nga VV-ja. Kur e panë që populli po e mbështet një subjekt politik që s’e mbështet luftën e UÇK-së, e panë që është e mundshme”, tha Molliqaj./ CNA

Lajmet e fundit nga