LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet 71-vjeçari, përdorte jogën si karrem për të abuzuar seksualisht me vajza

29 Nëntor 2023, 11:18, Kosova & Bota CNA
Arrestohet 71-vjeçari, përdorte jogën si karrem për
Gregorian Bivolaru

Udhëheqësi i një organizate shumëkombëshe të jogës tantrike është arrestuar nga autoritetet franceze me dyshimin se ka indoktrinuar disa vajza dhe gra për shfrytëzim seksual.

Gregorian Bivolaru, guru rumun në zemër të Federatës Atman Yoga, u arrestua të martën gjatë një operacioni masiv policor në të gjithë rajonin e Parisit.

71-vjeçari është një mësues dhe autor i njohur i jogës, federata e së cilit është e njohur Lëvizja për Integrim Shpirtëror në Absolutin (Misa). Kjo e ka selinë në Angli. 

Sipas zyrtarëve francezë, hetimi ndaj Bivolaru dhe Federatës filloi në korrik 2023 pasi u raportua për manipulim psikologjik dhe shfrytëzim seksual brenda organizatës. 

Bivolaru akuzohet për trafikim njerëzor, rrëmbim të organizuar, përdhunim dhe abuzim nga anëtarët e një sekti, sipas autoriteteve franceze./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga