LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

10 tërmete të fortë brenda dy orëve/ Turqia nuk gjen qetësi nga lëkundjet e tokës

7 Shkurt 2023, 21:56, Kosova & Bota CNA

10 tërmete të fortë brenda dy orëve/ Turqia nuk gjen

Turqia nuk po gjen dot qetësi pas tërmetit tragjik që përfshiu vendin të hënën.

Vetëm brenda dy orëve të fundit janë ndjerë plot 10 tërmete të tjerë të fuqishëm.

Magnituda e tyre më e ulët ishte 3.1 ballë me epiqendër Turqinë qërndrore. E ndërsa ajo maksimale arriti deri në 4.7 ballë me epiqendër në Elazig në Turqinë lindore.

Kujtojmë që deri më tani janë konfirmuar 7226 viktima në Turqi dhe Siri nga tërmeti i të hënës./ CNA.al

10 tërmete të fortë brenda dy orëve/ Turqia nuk gjen

Lajmet e fundit nga