LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pamjet e pazakonta/ Ushtarët rusë tërheqin zvarrë komandantin e plagosur dhe e rrahin

7 Shkurt 2023, 20:54, Kosova & Bota CNA

Pamjet e pazakonta/ Ushtarët rusë tërheqin zvarrë

Ukraina ka publikuar disa pamje te rënda ku shihen disa ushtarë rusë të grupimit “wanger”.

Siç duket nga pamjet e mëposhtme, ata marrin zvarrë komandatin e tyre të plagosur rëndë nga lufta.

Katër ushtarët shihet që mbajnë shefin e tyre nga krahët e këmbët mes disa banesave të shkatërruara, teksa më pas e rrahin atë me lopata.

Ishte pikërisht një dron ukrainas i cili regjistroi incidentin e pazakontë pranë qytetit të Bakhmut ku lufa vijojnë të jetë tepër intensive./ CNA.al

Lajmet e fundit nga