LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e mërkurë, 17 maj 2023/ Surprizat e yjeve për secilën shenjë

16 Maj 2023, 23:07, Horoskopi CNA

Horoskopi, e mërkurë, 17 maj 2023/ Surprizat e yjeve për

DASHI
Një rritje e brendshme në nivelin sentimental do të jetë e nevojshme gjatë orëve të ardhshme. Do të duhet të bëni përpjekje për të kuptuar më mirë nevojat e partnerit. Mundohuni të shmangni shumë polemika, veçanërisht afër fundjavës. Për sa i përket punës, do të duhet të përpiqeni të planifikoni gjithçka me saktësi.

DEMI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 17 maj 2023), këto ditë të para të javës do të jetë e pashmangshme përballja me disa probleme në dashuri. Mos u shqetësoni: do të arrini të zgjidhni gjithçka falë vendimit tuaj. Për sa i përket punës, disa situata do mund t’i planifikoni mirë, por mos u ndalni shumë, edhe sepse nuk keni gjithë këtë kohë.

BINJAKËT

Do të jeni kokëfortë me partnerin gjatë orëve në vijim. Keni vështirësi në marrëdhëniet me personat që janë pjesë e mjedisit tuaj, veçanërisht atij familjar. Kujdes nga marrëdhëniet me shenjat e Shigjetarit dhe Virgjëreshës.

GAFORRJA
Gjatë orëve në vijim nuk do t’ju mungojë forca dhe do mund të harroni çdo hidhërim. Në njëfarë mënyre do t’ju duhet të ‘detyroni’ karakterin tuaj të matur, duke iu dorëzuar pak impulsivitetit. Sa i përket punës, do të keni mundësi të ndryshoni, veçanërisht nëse lodheni duke bërë vazhdimisht të njëjtat detyra.

LUANI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 17 maj 2023), gjatë orëve në vijim do të kërkoni një person me të cilin do të flisni dhe do t’i ekspozoni problemet tuaja, pa marrë kritika. Nga qershori do të ketë një fazë rikuperimi në dashuri. Për sa i përket punës, duhet të planifikoni ngjarjet më të mira tani dhe të kuptoni se cilat ditë do t’ju duhet të bëni më shumë.

VIRGJËRESHA
Jupiteri është gjithmonë në një aspekt të shkëlqyer, por do t’ju duhet të përshtateni edhe me nevojat e të tjerëve, ndoshta edhe duke pranuar disa kompromise, nëse është e nevojshme. Saturni në opozitë do sjellë ndryshime, por kjo do të jetë falë Jupiterit që do të mund të gjeni një rrugëdalje edhe nga problemet më serioze.

PESHORJA
Gjatë orëve në vijim do të keni mundësinë të përjetoni disa emocione të rëndësishme. Nëse ndiheni vetëm ose të lënë mënjanë, mund të përfitoni nga një sensualitet i bukur për takime të reja. Ata që kanë një biznes të pavarur mund të zhvillojnë më shumë ide gjatë kësaj periudhe dhe gjithashtu të vendosin të shpenzojnë para për të blerë diçka të rëndësishme.

AKREPI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 17 maj 2023), së shpejti mund të lindin dashuri të paparashikueshme dhe Hëna do t’ju japë një dorë gjatë fundjavës. Afërdita është e favorshme në fushën e miqësive. Për sa i përket punës, do t’ju duhet të rifitoni guximin. Jupiteri i kundërt mund t’ju shtyjë të ndryshoni grupin ose rolin.

SHIGJETARI

Periudha më e mirë për ndjenjat do të nisë nga qershori. Ndoshta jeni shumë të zënë me zgjidhjen e disa problemeve të punës që i keni mbartur prej disa kohësh. E gjithë kjo nuk do të thotë se ju mungojnë referencat sentimentale, por mund të keni diçka për të thënë. Saturni ka qenë disonant që nga marsi dhe shumë prej tyre kanë bërë ndryshime rrënjësore në jetën e tyre të punës…

BRICJAPI

Afërdita e nxjerr distancën edhe në çiftet më jetëgjatë. Për sa i përket punës, keni ambicie, por ato nuk arrihen në një kohë të shkurtër. Mund të vazhdoni me projekte të krijuara më parë.

UJORI
Sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e mërkurë 17 maj 2023), gjatë orëve në vijim mund të pyesni veten nëse historia juaj e dashurisë është vërtet kaq e rëndësishme. Nga qershori do vihen në pikëpyetje të gjitha historitë e dashurisë, që kanë nisur me disa probleme.

PESHQIT
Mos vraponi pas situatave të pamundura, me njerëz që mund t’i komplikojnë gjërat. Venusi është mbështetës dhe ju lejon të zhvilloni një dashuri që është në zemrën tuaj. Saturni është në shenjë dhe kjo përfaqëson një shans të mirë për veprim. Vijnë ditë të lodhshme, por edhe vendimtare.

Lajmet e fundit nga