LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Puna, financat dhe dashuria/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme nga Paolo Fox

30 Prill 2023, 19:01, Horoskopi CNA

Puna, financat dhe dashuria/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Dashi

Duhet të reflektoni pak sepse dashuria ju intereson, por jo tërësisht: keni çështje pune, por edhe çështje më të rëndësishme familjare për të zgjidhur. Mundohuni të mos nënvlerësoni takimet e reja, një miqësi mund të bëhet e rëndësishme. Në punë keni vërtet shumë plane, shumë ide brilante: me pak fjalë, thjesht duhet të jeni të zënë sepse qielli ju buzëqesh dhe ju premton gjëra të mëdha! 

Demi

Lëreni veten të shkoni drejt dashurisë dhe përpiquni të lini mënjanë mosbesimin: e kaluara ka ikur, ju duhet të ecni përpara. Nëse jeni të dashuruar tani gjithçka është e mundur dhe mund të filloni të mendoni për të ardhmen, të bëni plane. Kujdes nga tensionet të premten. Në punë jeni më dinamikë, por duhet të jeni të kujdesshëm me paratë: do t'ju duhet të bëni sakrifica financiare dhe do t'ju duhet të organizoni gjithçka më mirë! 

Binjakët

Afërdita është ende në shenjën tuaj, por këto janë ditët e fundit dhe duhet ta shfrytëzoni. Periudhën e fundit keni pasur shumë ulje-ngritje, por tani duhet ta lini veten pasi marrëdhëniet që kanë lindur tani janë intriguese.  E mërkura do të jetë ditë me fat. Në punë nuk mungojnë mundësitë, por duhet të filloni të mendoni për disa ndryshime nga pikëpamja kontraktuale. Kurrë mos thuaj kurrë! 

Gaforrja

Në dashuri, duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë. Do të bëni takime të reja, por nëse po jetoni një histori dashurie, duhet të kuptoni se çfarë nuk shkon, çfarë nuk funksionon. Mundohuni të kapërceni provokimet, të ecni përpara: lajmet do të vijnë nga e diela. Në punë, konfirmimet janë gati të vijnë, qoftë edhe pjesërisht dhe keni nevojë për më shumë siguri. Mundohuni të ruani qetësinë sepse nga e premtja do të jeni në gjendje të sqaroheni dhe të kuptoni se si të lëvizni. Dhe me kë! 

Luani

Në dashuri lajmet janë të mira, njohjet e reja janë të rëndësishme, por ju jeni të fokusuar në diçka tjetër dhe po i kushtoni pak kohë atyre që kanë nevojë për të. Pra, kini kujdes nga diskutimet: është më mirë të mos nxitoheni. Në punë, jeni duke kërkuar diçka të re apo ndoshta keni mbyllur një bashkëpunim.

Virgjëresha

Dashuria është më në fund në një fazë rikuperimi dhe pas muajsh të vështirë, mes polemikave dhe dyshimeve, mund të merrni frymë. Mundësitë, nëse zemra juaj rreh për dikë, nuk mungojnë dhe nuk duhet të nënvlerësoni miqësitë e reja. Ndonjëherë jeni mosbesues, por tani ka aredhur koha të përfshiheni, të harroni të kaluarën dhe të ecni përpara. Në punë mundohuni të jeni të duruar dhe të prisni, nuk mund të nxitoheni. Tani gjithçka është e qartë: ju e dini se me kë të flisni dhe kujt t'i besoni, por mos u besoni të gjithëve! 

Peshorja

Nëse jeni beqarë dhe paksa të pasigurt në dashuri duhet të ruani qetësinë sepse java sjell me vete shumë dyshime, ndaj është më mirë të mos rrezikoni. Ju dëshironi të qartësoni zemrën tuaj, por duhet të kuptoni nëse interesi që ndjeni për një person është vërtet i sinqertë. Dhe përgjigjet do të vijnë së shpejti. Në punë do ketë mundësi, ka edhe ide dhe frymëzime. Me pak fjalë, jeni kreativ dhe duhet ta lini veten: favorizohen aktivitetet e lira në këto ditë maji!

Akrepi

Mundohuni të harroni të kaluarën, dëmin që ju është bërë dhe vazhdoni përpara. Afërdita është neutrale, të dielën e ardhshme do të jetë në anën tuaj, kështu që mund të filloni të shikoni përtej, të ecni përpara dhe të shihni të mirën në gjithçka. Madje, dhe mbi të gjitha, në gjërat e vogla. Në punë, ata që duan të rinovojnë një marrëveshje do të kërkojnë më shumë para dhe besim. 

Shigjetari

Javën e ardhshme do të merrni frymë lehtësisht. Mundohuni të menaxhoni gjithçka me qetësi, duke shmangur polemikat: ata që keni pranë janë të rëndësishëm, ashtu si të dashurit tuaj, por ju keni nevojë për hapësirën tuaj, lirinë tuaj. Në punë, diçka ka ndryshuar që nga fundi i shkurtit, tani mund të rikonfirmoni një marrëveshje: por a jeni i sigurt që keni energjinë e duhur dhe mund ta bëni? Ka shumë përgjegjësi!

Bricjapi

Katër yje për shenjën e Bricjapit. Maji do t'ju ndihmojë të kuptoni se cilat marrëdhënie ia vlen të ruani, por mbani mend se takimet e fundjavës janë të favorizuara. Mundohuni të mbani marrëdhëniet me familjen në distancë, ndonjëherë dikush ndërhyrës ndërhyn në dashuri. Mundohuni të takoni njerëz të rinj, veçanërisht të premteve. Në punë dëshironi të rikuperoni, keni nevojë për siguri dhe konsensus, por duhet të bëni paqe me të shkuarën. Dhe vazhdo. Nuk përjashtohen konfirmimet!

Ujori

Në dashuri jeni pak të shpërqendruar, ndoshta keni shqetësime të tjera. Gjithashtu do të takoheni dhe do të lidheni me njerëz që nuk i keni parë kurrë më parë, që nuk i keni marrë kurrë në konsideratë. Në punë, kujdes paratë:keni harxhuar shumë. Aktivitetet e reja kanë nisur, ndonëse ngadalë, por nga mesi i majit do të duhet të jeni të kënaqur. 

Peshqit

Duhet të lini pas të shkuarën, të mbyllni plagët dhe të ecni përpara në dashuri. Nuk do të mungojnë takimet me njerëz të rinj. Në punë, ndryshimet po ecin mirë dhe ju tashmë jeni duke arritur një projekt. Me pak fjalë, ka një lajm të mirë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga