LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos harroni çadrat/ Reshje shiu në të gjithë territorin

2023-01-16 08:03:00, Sociale CNA
Mos harroni çadrat/ Reshje shiu në të gjithë territorin
Foto ilustruese

Vendi ynë në orët e para të mëngjesit do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, KU më të dukshme do të jenë në zonat Veriore.

Mesdita dhe orët vijuese do të bëjnë që i gjithë terriotri të jetë nën dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të sjellin reshje si fillim në zonat Veriore.

Ndërsa gjatë pasdites dhe në vijim parashikohet që harta e reshjeve të zgjerohet duke bërë që në mbrëmje dhe gjatë natës vonë i gjithë territori të jetë në mbizotërimin e reshjeve.

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga Jugor për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim mbi 5 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga