LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me njoftim të rëndësishëm

2023-01-10 08:56:00, Sociale CNA

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me

Moti ka bërë kthesë 360 gradë. Ditët me diell ia kanë lënë vendin shiut dhe furtunës. Që një ditë më parë i gjithë vendi është përfshirë nga reshjet e shiut.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme Detare, kjo situatë pritet të zgjasë deri me 11 Janar.

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me

“Bregdeti ynë do të përfshihet nga era në drejtimin Jug-Jug-Perëndim në forcën 6-7 ballë deri në 8 ballë 15-25m/s dhe lartësi dallge nga 1.80 deri 3.50 metra.

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me

Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike është mbas orës 06:00 në datën 11.01.2023

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me

Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port  dhe rritje e gatishmërisë së ekuipazhit në mjetet lundruese”, njofton Drejtoria e Përgjithshme Detare./CNA.al

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria e Përgjithshme Detare del me

Lajmet e fundit nga