LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Disgust and slander these calls for unity

2023-03-06 20:49:00, Opinione Ilir Levonja
Disgust and slander these calls for unity
Ilir Levonja

No more slandering us with calls for unification. I can't open a website because you suffocated us with mimicry of characters that supposedly feel sorry for the biggest opposition party of Albanians. Democrats feel sorry for him.

There is no more joining, no more even chasing back. To become a leader, you must not impose on your friends, but sacrifice yourself for them.

It is quite simple, moreover for the Albanian mentality, win a pair of elections, make it possible through sacrifice, not governmental favors. Don't even talk about the mass exodus anymore but applaud the government. You are with the government.

Po të ishit me demokratët sot nuk do kishim demokratë në minoeancë në Pallatin e Kongreseve dhe demokratë me shumicë në stadiumin kombëtar. Fitoni njëherë, mbase nuk keni nevojë për bashkim. Burrërohuni që të kuptoni politikat kombëtare të një të djathte shqiptare se deri tani jeni tek mbijetesa me suport qeveritar.

Ja erdhën zgjedhjet, këto më të afërtat, zgjedhjet e 14 majit, merrni më shumë vota se rithemelimi. Se u vinë demokratët vet nga pas. Se në marsin e kaluar dolët një lukuni gjirizesh.

Dilni të paktën parti e dytë, për më tepër që keni në krah qeverinë, gjykatat, komisionin e zgjedhor, përmbaruesin dhe xhandarin etj. Demokratët nuk i kanë këto privilegje. Por kanë zemrën. Dhe zemrat nuk thotë futja thikën robve të tu me dorën e Edi Ramës. Demokratët kanë histori tashmë.

Nga 1990 e këtej, deri kur sllavo-komunizmi futi rishtas në një konflikt civil si ai vitit 1997. Deri kur sllavo-komunizmi i përçau duke u mbushur xhepat mercenerazmit. Demokratët nuk kanë histori kulisash me sistemin qeveritar me ja futur vëllai-vëllait.

Ndryshe nuk kishin përse vareshin në litar, pushkatoheshin, internoheshin. Nuk kanë as moral kurve që më jep paratë që të hap shalët. Kanë si histori luftën me sllavo-komunizmin jo me motrat dhe vëllezërit, luftë e fortë sociale për vdekjen e një luftë shpërfytyruese si lufta e klasave. Kanë bulevardin.

There is the biggest challenge since the thefts and historical impoverishment have happened in this decade, Albania today has the most painful economic, political and social records. A deadly collective hopelessness has made them stand out today for the trafficking of living beings, drug houses, the removal of the most vital power from the country.

We are not yet in Europe, nor in the world, therefore neither are we ourselves. The main causes of this situation are two, Edi Rama and your mercenaryism. This is the reason that today the democrats feel twice condemned, they have to defeat Edi Rama but also national mercenaryism.

11:15 Opinione Lutfi Dervishi

Elefanti apo miu?

Gjykatësi po shihte vëngërr në drejtim të dy palëve që...

13:22 Opinione Artan Fuga

Cross traffic

I will continue to present the 12 parameters I have to vote ...

Lajmet e fundit nga