LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Find Edi Rama's hostage takers

2023-03-29 17:05:00, Opinione Hysni Gurra

Find Edi Rama's hostage takers

There is a joke in the movie "Fire Operation": "For heaven and earth, the dumb man got a mouth".

Today, Edi Rama appeared "outraged" in front of the journalists after the government meeting and seemed "nervous" from the journalists' questions about other issues of the day.

" I only care about salaries and the economy" , was the answer of the Prime Minister.

seriously???

Who has prevented Edi Rama from raising salaries these 10 years?

Who has tied his hands and mouth not to speak, if not about increasing pensions, at least about indexing them during 10 years?

Kush e ka ndaluar kryeministrin gjatë këtyre 10 viteve të kontrollojë kompanitë që fryhen me fonde publike se çfarë pagash u japin punëtorëve në ndërtim?

Kush e ka marrë peng gjatë një dekade Edi Ramën dhe çfarë ndodhi që i erdhi goja sot?

Ata që e njohin mirë e dinë që ka një hendek të madh mes premtimeve dhe realizimeve të Edi Ramës.

Janë 690 mijë pensionistë, 180 mijë punonjës të administratës publike, që ky e fryu e bëri si bullari, këta ishin fokusi i prononcimit të Ramës me gazetarët.

Me paratë e buxhetit të shtetit ai do t’u blejë votën pensionistëve, administratës e punëtorëve në prag të zgjedhjeve lokale.

Ka opozitë përballë dhe është i detyruar të paguaj me ç’të mundet blerjen e pushtetit, sepse nuk i bën punë më opozita e blerë që është katandisur si kokoshi në një thelë.

Për shembull sa për kujtesë: Edi Rama premtoi legalizimet brenda mandatit të parë. Deri më tani ka ndërruar 4 drejtues të Hipotekës.

Premtoi ujë 24 orë, jo vetëm të pijshëm, por edhe për vaditje dhe edhe vetë ka harruar se çfarë ka premtuar.

Po përmend vetëm këto dy premtime se tha: “Për këto do të jem unë personalisht përgjegjës”.

Premtoi se edhe sikur të ngrihej nga varri Enver Hoxha nuk do të shembej asnjë shtëpi dhe shembi me tritol shtëpi dhe biznese sa nuk janë shembur për 50 vite.

Po ç’ne sot për rrogat dhe ç’ne sot kaq merakli për pensionistët!

Po pse nuk ua rrit pensionin pensionistëve me 50 mijë lekë, por i fyen duke ua dhënë një muaj para zgjedhjeve?

Why do you act as if you don't know that 4 months before the elections, it was forbidden to raise salaries and make financial rewards, hire people, etc., just to establish some equality between the parties in the competition?!

Why do you want SP not to compete with DP this time, but for the state to compete with the opposition?

What do the polls say to Edi Rama, who is talking today about a salary increase and a reward for pensioners, are you saying that he has been in the opposition for 10 years and now he is looking for the votes of Albanians to keep his promises?!

The Promises of Rama is already a movie seen several times.

It promises heaven and gives you hell.

If we believe what he is saying today: "salary, salary, salary" and "reward, reward, reward", the question must be answered: Who are the hostage takers who have not allowed Edi Rama to raise wages and provide services for 10 years? ?

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

DP's black comedy

The last movement of the Alibeajt group, which invites...

Lajmet e fundit nga