LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"If the well is opened, the whole world will stink"/ Why the assassination of Topi will never be revealed

2023-03-27 11:36:00, Opinione Altin Goxhaj
"If the well is opened, the whole world will stink"/ Why the
Illustrative photo

Mafia type assassination to message old and new owners by deliberately executing the guard to show they are serious, there are 3 options:

- The first (most likely than the type of attack occurred in the relevant form, place and time) related to the change of ownership and mafia dispute over old obligations or that this change produces.

- The second and very unlikely, almost microscopic, could be for some investigative file (there is no data on this).

- I treti, me zero shanse, që target të ishte një njeri i pafuqishëm si roja i ndjerë që humbi jetën me 50 L të vjetra në xhep!

Pra hetimi për autorët e krimit të poshtër që i mori jetën një fatkeqi (duke e ekzekutuar si peng terrori ndaj targetit real) do duhej të niste me pistën më të mundshme, dmth me atë të ndryshimit të pronësisë përfshi çdo të dhënë dhe marrje në pyetje të çdo kujt që ka lidhje direkte apo indirekte me rolin apo pasojat e ndryshimit të pronësisë.

Pra i bie që të zbardhet deri në detaje edhe vetë proçedura e transaksionit real (9 milionë dollarë është shitur një pronë që vlen mbi 50-100 milionë dollarë) por edhe zbërthimi i origjinës së pronarëve që fshihen pas parajsave fiskale dmth ti hiqet kapaku pusetës së pushtetit.

Por a mund ta hetojë kjo drejtësi e kapur këtë biznes aleat dhe në shërbim të Soros, Ramës dhe Veliajt që prej 15 Marsit 2003 dhe që qartas kalimi i pronësisë lidhet pikërisht me këta aktorë për shkak se çdo ndryshim u krye me miratimin dhe mbulimin e tyre të heshtur në dukje, dhe duke iu referuar halleve të vitit të fundit me rolin përherë e më të dukshëm të Veliajt dhe konflikeve me Ramën.

As që bëhet fjalë.

Ndaj dhe atentati që i mori jetën një qytetari të thjeshtë dhe të varfër, nuk mund të zbardhet prej vërteti në asnjë mënyrë, sepse hetimi do ti hiqte kapakun pusetës së Top kanalizimit nga Kryeministria e deri tek Bashkia dhe gjithë metastazave të oktapodit mafioz Sorosian të Rilindjes, që po mbyt Shqipërinë.

Pra harrojeni se do zbardhet ndonjë gjë.. thjesht shoë dhe versione fake të prodhuara nga zyra e Endri Fugsit!

Condolences to the family of the deceased who reminds us who always pays the costs of the mafia in Albania: the common people!

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

DP's black comedy

The last movement of the Alibeajt group, which invites...

Lajmet e fundit nga