LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leaving Kiara, a sign of the end

2023-03-26 15:24:00, Opinione Lutfi Dervishi

Leaving Kiara, a sign of the end

Tirana woke up sleepy today and people still haven't recovered from the sudden blow they received at midnight. They did not receive this blow when Prince Wiedi left, nor when Fan Noli left, nor when Ahmet Zogu left, nor when Mithat Frashëri left, nor even when Fatos Nano left.

This time it's different, we lost Kiara! In tears, she left the house of "Big Brother VIP" and her rival Olta remained inside. Drama, pain and emotions, hostages of feelings that hold your heart... The concern is not why she ran away, but because her lover Luizi had called not to leave her and now he risks being overwhelmed by worries.

Kjo gjëmë ka revoltuar mijëra fansa në Shqipëri dhe kudo ku ka shqiptarë, pra në gjithë globin. Fansat kanë shumë të drejtë të jenë të revoltuar.

Leaving Kiara, a sign of the end

Njeriu që gjeti dashurinë mes mikrofonëve dhe kamerave sot e sheh veten jashtë shtëpisë më të famshme duke lënë të vetëm në habitatin e tij: Luanin e shqiptarëve, Luizin!

Hidhërimi dhe trishtimi, pritet që t’ia lerë vendin zemërimit dhe revoltës.

Priten prostesta para shtëpisë me slloganet: ”Pa drejtësi nuk ka paqe!”, “Na ktheni Mbretëreshën e Luanit!”, “SPAK, vepro o sot o kurrë!”, “Zgjohu Altin Dumani!”, “Shqiptar, mos rri por duku!”…

Dhoma e avokatisë së Shqipërisë pritet të caktojë një ekip me avokatët më të mirë, që shfaqen dendur në ekrane, për të paditur ata dhe ato që nxorrën jashtë shtëpisë të dashurën e luanit dhe për të hetuar dyshimet për një konspiracion.

Leaving Kiara, a sign of the end

Fansat mund të bojkotojnë sezonet e ardhshme të Big Brother, derisa të ketë një ndjesë të thellë, të sinqertë dhe të vihet në vend padrejtësia.

Në rrjetet sociale po qarkullon një peticion që kërkon rregulla të reja të lojës që të parandalohet përsëritja e kësaj tragjedie në të ardhmen.

Largimi i Kiarës është fyerje për çdo votë që i është dhënë asaj. Mirë në zgjedhje, por vota nuk po respektohet as në Reality Show.

Paralelisht është hapur një llogari për të mbledhur 200 mijë euro, dyfishin e asaj që do të marrë fituesi.

Grupi i hackerave iranianë ka premtuar se do të hakerojë faqen e Big Brother VIP dhe do t’i zëvendësojë fotot e Oltës me ato të Kiarës.

Leaving Kiara, a sign of the end

Njerëzit priten të ngrenë çadra dhe nuk do të largohen nga çadra e drejtësisë derisa të plotësohen kërkesat e tyre.

Në një përpjekje për të qetësuar situatën qeveria ka ndërmend të shpallë tre ditë zie kombëtare, duke nisur nga nesër, e hënë 27 mars 2023. Flamujt do të ulen në gjysmë shtize dhe qeveria do të ofrojë shami falas për të gjithë fansat e përlotur.

Qiri dhe lule do të vendosen në çdo shesh qyteti duke nisur nga sot në orën 20:00

Ata që kanë mbetur në Big Brother duhet të mbajnë një shirit të zi për një javë në nderim dhe si kompensim për largimin e padrejtë të Kiarës.

Me vendim të Ministrisë së Arsimit do të ngrihet një statut i Kiarës pranë çdo universiteti në mënyrë që brezat e ardhshëm të frymëzohen nga dituria, mençuria dhe nga strategjitë e përdorura në lojë.

Leaving Kiara, a sign of the end

Ministria e Shëndetësisë do të ofrojë seanca terapie me psikologë për gjithë fansat e traumatizuar.

The Central Election Commission is expected to postpone the May 14 elections in order to give Albanians time to recover from this great disaster.

Last night's tragedy can be compared to the sinking of the Titanic, the fall of the Roman Empire or the extinction of the dinosaurs!

In the meantime, don't forget! The lion is still inside! He will now take revenge for all Albanians to bring the truth to the country and to do justice!

Watch out, Big Brother, you're being watched this time!

PS According to the latest announcements, Kiara's departure has demoralized the Ukrainian troops at the front!

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

DP's black comedy

The last movement of the Alibeajt group, which invites...

Lajmet e fundit nga