LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse disa femra zgjedhin të mos bëjnë seks?

2022-10-25 14:11:00, Kuriozitete CNA

Pse disa femra zgjedhin të mos bëjnë seks?

Një vajzë e re ka vendosur të ndajë publikisht në rrjetet sociale eksperiencën e saj seksuale, ku ka treguar disa nga arsyet se përse pas një lidhjeje të gjatë vendosi të mos kryejë më marrëdhënie seksueale.

Kur lidhja e fundit prej 12 muajsh e Claire përfundoi në 2018, ajo vendosi të pushonte nga intimiteti, duke pranuar se kishte kaluar shumë kohë në të kaluarën duke përdorur seksin për t'i mbajtur burrat të lumtur.

“Më duhej ajo pushim për të kuptuar se, e dini, seksi nuk është dashuri” , tha për The Post nëna e dy fëmijëve, e cila ishte martuar nga viti 2013 deri në vitin 2016. "Nuk është vetëm për të kënaqur një mashkull - ju duhet të jeni në gjendje të kënaqni edhe veten."

Pse disa femra zgjedhin të mos bëjnë seks?

Claire, e cila nuk pranoi të jepte mbiemrin e saj, tani është 40 vjeç dhe tha se nuk ka pasur marrëdhënie seksuale që nga përfundimi i saj i fundit. Ajo e përshkroi pushimin si "çlirimtar" dhe tha se i ka dhënë kohë për të punuar me veten dhe për të qenë aty për vajzën e saj 19-vjeçare dhe djalin 13-vjeçar.

“Nuk më mungon [seksi], për të qenë i sinqertë,” tha ajo, megjithëse pranoi se nuk do ta kishte problem të ishte intime në “mënyra të tjera si përqafimi.

"Miqtë e mi janë plotësisht mbështetës dhe vërtet e kuptojnë atë," shtoi ajo. "Dhe ka disa prej nesh që janë të njëjtë dhe nuk e humbasin fare."

Në fund të javës së kaluar, aktorja dhe prezantuesja e talk show-t Drew Barrymore u bë tituj të mediave pasi pranoi në një ese personale se nuk ka qenë intime me askënd që nga ndarja nga bashkëshorti i saj Will Kopelman në vitin 2016./CNA.al

Lajmet e fundit nga