LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

They sold the child for 5 thousand euros/ The couple was arrested in Durrës

2023-02-07 11:40:00, Kronika CNA

They sold the child for 5 thousand euros/ The couple was arrested in Durrës

A serious denunciation was published yesterday on the show "Fiks Fare" where a couple would sell their child for 5 thousand euros.

Meanwhile, today, after the publication of the case, the police made it possible to arrest the couple in Durrës.

It is about the 27-year-old EN citizen and his pregnant wife Xh.H.

The two citizens have been put in handcuffs after being accused of the criminal offense of "Trafficking of minors", which remains pending.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, të DVP Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin E. N., 27 vjeç, banues në Durrës, si dhe referuan materialet në Prokurori, për shtetasen Xh. H., 25 vjeçe, për të cilën ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë.

Mbrëmjen e djeshme, këta dy shtetas janë shfaqur në një video të transmetuar gjatë emisionit investigativ “Fiks Fare”, duke biseduar me një shtetas tjetër (i infiltruar nga stafi i këtij emisioni), për të shitur foshnjën që mbante në bark bashkëshortja shtatzënë (shtetasja Xh. H.), kundrejt shumës 5000 euro.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Trafikimi i të miturve”, mbetur në tentativë, dhe vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë të këtij rasti.

The Durrës Police thanks the media that denounce cases of illegality and invites them to cooperate with the Police structures, for bringing to the fore the legal responsibility of the authors of cases of illegality that they encounter during their work. "/CNA.al

Lajmet e fundit nga