LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The accident with loss of life in Durrës/ The police investigate the incident, the 64-year-old man is arrested

2023-02-04 13:21:00, Kronika CNA

The accident with loss of life in Durrës/ The police investigate the

The police have solved the accident that happened yesterday morning in the village of Juba in Durrës, where a 66-year-old man lost his life.

The police announce that the cause of the accident was that the vehicle driven by citizen QT left the road due to the collision of the vehicle with driver citizen AZ, who immediately left the scene of the accident.

Further, the police announces that it was possible to locate and arrest the citizen AZ, 64 years old, resident of Manzë, Durrës, who is charged with the criminal offenses "Violation of traffic rules" and "Leaving the scene of the accident".

Njoftimi i plotë i policisë:

DVP Durrës/Zbardhen dhe dokumentohen ligjërisht, rrethanat e aksidentit rrugor të ndodhur mëngjesin e djeshëm, në fshatin Jubë, ku humbi jetën një 66-vjeçar.

Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, sipas të cilit, në fshatin Jubë, shtetasi Q. T., 66 vjeç, humbi kontrollin mbi drejtimin e motomjetit që i doli nga rruga dhe për pasojë, 66-vjeçari humbi jetën, ju bëjmë me dije se:

Grupi hetimor ka iniciuar menjëherë veprimet proceduralo-hetimore, me qëllim përcaktimin e shkakut të aksidentit.

It turned out that the cause of the exit of the motorcycle driven by the citizen QT was the collision by the vehicle with the driver citizen AZ, who immediately left the scene of the accident.
Durrës Traffic Police Services, as a result of quick operational actions, have made it possible to locate and arrest citizen AZ, 64 years old, resident of Manzë, Durrës, for the criminal offenses "Violation of traffic rules" and "Leaving the country of the accident".

Lajmet e fundit nga