LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Forcohet Dollari, Euro bie sërish/ Kursi i këmbimit, 8 tetor 2022

2022-10-08 08:16:00, Ekonomi CNA

Forcohet Dollari, Euro bie sërish/ Kursi i këmbimit, 8 tetor 2022

Dollari amerikan sot ka shënuar një rritje të ndjeshme në tregun valutor, sin ë shitje ashtu edhe në blerje. Ndërsa euro ka regjistruar rënie.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 119.5 lekë dhe shitet 120.5 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132 lekë dhe shitet me 133.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, ndërsa në shitje me 120.7  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.6 lekë dhe në shitje me 88.2  lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Forcohet Dollari, Euro bie sërish/ Kursi i këmbimit, 8 tetor 2022

Lajmet e fundit nga