LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik dhe euro në rënie/ Ja sa këmbehen dollari dhe franga

12 Shkurt 2024, 07:20, Ekonomi CNA
Paundi britanik dhe euro në rënie/ Ja sa këmbehen dollari dhe
Foto ilustruese

Sot, më 12 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.9 lekë dhe shitet 96.8 lekë.

Euro sot blihet me 103.4 lekë në shitje, në blerje me 104.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.6 lekë, dhe shitet me 121.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.1 lekë, në shitje me 110 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.9 lekë dhe në shitje me 72 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi britanik dhe euro në rënie/ Ja sa këmbehen dollari dhe

Lajmet e fundit nga