LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pësojnë rënie monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 9 shkurt 2024

9 Shkurt 2024, 07:50, Ekonomi CNA
Pësojnë rënie monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 9 shkurt
Foto ilustruese

Sot, më 9 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 96.2 lekë dhe shitet 97.2 lekë.

Euro sot blihet me 103.7 lekë në shitje, në blerje me 104.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 121 lekë, dhe shitet me 122.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.6 lekë, në shitje me 110.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.1 lekë dhe në shitje me 72.1 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Pësojnë rënie monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 9 shkurt

Lajmet e fundit nga