LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 shkurt 2024

6 Shkurt 2024, 07:30, Ekonomi CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 shkurt 2024

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 96.2 lekë dhe shitet 97.5 lekë.

Euro sot blihet me 103.7 lekë në shitje, sot këmbehet me 104.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.8 lekë, dhe shitet me 122 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 110.4 lekë, shitet me 111.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.1 lekë dhe shitet me 72.1 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 shkurt 2024

Lajmet e fundit nga