LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik dhe euro në krizë, në rënie edhe monedhat e tjera/ Kursi i këmbimit, 1 tetor 2023

1 Tetor 2023, 08:18, Ekonomi CNA
Paundi britanik dhe euro në krizë, në rënie edhe monedhat e
Foto ilustruese

Sot, më 1 tetor 2023, dollari amerikan blihet me 100.1 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet 106.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.7 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.5 lekë dhe shitet me 122.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë, ndërsa në shitje me 74.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi britanik dhe euro në krizë, në rënie edhe monedhat e

Lajmet e fundit nga