LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe dollari?

27 Mars 2024, 07:16, Ekonomi CNA
Nuk lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe
Foto ilustruese

Sot, më 27 mars 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet 95.6 lekë.

Euro sot blihet me 102.7 lekë, ndërsa në shitje me 103.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.4 lekë dhe shitet me 120.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.5 lekë, në shitje me 106 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.4 lekë dhe në shitje me 70.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Nuk lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe

Lajmet e fundit nga