LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro, franga dhe paundi sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 22 mars 2024

22 Mars 2024, 07:27, Ekonomi CNA
Euro, franga dhe paundi sërish në rënie/ Kursi i këmbimit,
Foto ilustruese

Sot, më 22 mars 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet 95.4 lekë.

Euro sot blihet me 102.6 lekë, ndërsa në shitje me 103.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.3 lekë dhe shitet me 120.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 105 lekë, në shitje me 105.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.6 lekë dhe në shitje me 70.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Euro, franga dhe paundi sërish në rënie/ Kursi i këmbimit,

 

Lajmet e fundit nga