LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 9 Shtator 2023

9 Shtator 2023, 08:32, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 9

Sot, më 9 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.3 lekë.

Euro blihet me 106.5 lekë dhe shitet 107.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 123.2 lekë dhe shitet me 124.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.6 lekë, ndërsa në shitje me 111.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.5 lekë, ndërsa në shitje me 74.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 9

Lajmet e fundit nga