LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Krizë” në monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2 Shtator 2023

2 Shtator 2023, 08:26, Ekonomi CNA

“Krizë” në monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2

Sot, më 2 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.5 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.

Euro blihet me 107.6 lekë dhe shitet 108.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.8 lekë dhe shitet me 126.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.9 lekë, ndërsa në shitje me 113.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.5 lekë, ndërsa në shitje me 74.8 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

“Krizë” në monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2

Lajmet e fundit nga