LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 19 prill 2024

19 Prill 2024, 07:43, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 19

Sot, më 19 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.7 lekë dhe shitet 95.6 lekë.

Euro sot blihet me 100.8 lekë, ndërsa në shitje me 101.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.3 lekë dhe shitet me 118.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 103.8 lekë, në shitje me 104.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.6 lekë dhe në shitje me 69.8 lekë.

Për më tepër ndiqni tabelën e mëposhtme./ CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 19

Lajmet e fundit nga