LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2024

14 Prill 2024, 08:16, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2024

Sot, më 14 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet 95.5 lekë.

Euro sot blihet me 101 lekë, ndërsa në shitje me 101.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 118.4 lekë dhe shitet me 118.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 103.4 lekë, në shitje me 104.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.6 lekë dhe në shitje me 70.1 lekë.

Për më teper ndiqni tabelën e mëposhtme./CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 prill 2024

Lajmet e fundit nga