LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pëson rënie paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 13 prill 2024

13 Prill 2024, 08:22, Ekonomi CNA
Pëson rënie paundi britanik/  Kursi i këmbimit, 13 prill 2024
Foto ilustruese

Sot, më 13 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet 95.7 lekë.

Euro sot blihet me 101 lekë, ndërsa në shitje me 101.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 103.4 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 103.4 lekë, në shitje me 104.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.7 lekë dhe në shitje me 70.2 lekë.

Për më teper ndiqni tabelën e mëposhtme./CNA

Pëson rënie paundi britanik/  Kursi i këmbimit, 13 prill 2024

Lajmet e fundit nga