LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro bie në rekord historik/ Kursi i këmbimit, 16 prill 2024

16 Prill 2024, 07:59, Ekonomi CNA

Euro bie në rekord historik/ Kursi i këmbimit, 16 prill 2024

Sot, më 16 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.4 lekë dhe shitet 95.4 lekë.

Euro sot blihet me 100.3 lekë, ndërsa në shitje me 101.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.2 lekë dhe shitet me 118.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 103 lekë, në shitje me 104 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.2 lekë dhe në shitje me 79.7 lekë.

Për më teper ndiqni tabelën e mëposhtme./ CNA

Euro bie në rekord historik/ Kursi i këmbimit, 16 prill 2024

Lajmet e fundit nga