LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja ende në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 shtator 2023

14 Shtator 2023, 07:23, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja ende në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 shtator 2023
Foto ilustruese

Sot, më 14 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 98.3 lekë dhe shitet me 99.6 lekë.

Euro blihet me 105.7 lekë dhe shitet 106.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.5 lekë, ndërsa në shitje me 110.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.2 lekë, ndërsa në shitje me 74 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja ende në rënie/ Kursi i këmbimit, 14 shtator 2023

Lajmet e fundit nga