LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien sërish monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 3 prill 2024

3 Prill 2024, 07:54, Ekonomi CNA

Bien sërish monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 3 prill 2024

Sot, më 3 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet 95.8 lekë.

Euro sot blihet me 102.1 lekë, ndërsa në shitje me 102.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104 lekë, në shitje me 105 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.6 lekë dhe në shitje me 70.7 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Bien sërish monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 3 prill 2024

Lajmet e fundit nga