LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie dollari amerikan, ngrin euro/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2024

1 Prill 2024, 07:55, Ekonomi CNA

Bie dollari amerikan, ngrin euro/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2024

Sot, më 1 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet 95.5 lekë.

Euro sot blihet me 102.2 lekë, ndërsa në shitje me 103 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 120.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.6 lekë, në shitje me 105.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.8 lekë dhe në shitje me 71 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Bie dollari amerikan, ngrin euro/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2024

Lajmet e fundit nga