LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 28 mars 2024

28 Mars 2024, 07:21, Ekonomi CNA

Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 28 mars 2024

Sot, më 28 mars 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 95.1 lekë dhe shitet 96.7 lekë.

Euro sot blihet me 103.2 lekë, ndërsa në shitje me 104.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.8 lekë dhe shitet me 121.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.8 lekë, në shitje me 106.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.8 lekë dhe në shitje me 71.4 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 28 mars 2024

Lajmet e fundit nga