LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro prek fundin/ Kursi i këmbimit, 2 prill 2024

2 Prill 2024, 07:59, Ekonomi CNA
Euro prek fundin/ Kursi i këmbimit, 2 prill 2024
Foto ilustruese

Sot, më 2 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 95 lekë dhe shitet 95.5 lekë.

Euro sot blihet me 102.2 lekë, ndërsa në shitje me 102.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.1 lekë dhe shitet me 120.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.6 lekë, në shitje me 105.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.9 lekë dhe në shitje me 71 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA

Euro prek fundin/ Kursi i këmbimit, 2 prill 2024

Lajmet e fundit nga