LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Fakt/ Dje ia konfiskuan, sot hedh beton, Salillari  dështon operacionin e ndërtimeve pa leje

10 Shtator 2022, 15:14, Denoncim CNA

Video-Fakt/ Dje ia konfiskuan, sot hedh beton, Salillari  dështon

Dje Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, doli live duke njoftuar  se janë konfiskuar kate pa leje në një pallat në ndërtim në zonën e Farkës në Tiranë, me një sipërfaqe 1200 me 2 është sekuestruar në kuadër të vendimit të qeverisë për konfiskimit e ndërtimeve pa leje.

Katet pa leje janë ndërtuar në pallatin në pronësi të biznesmenit Pëllumb Salillari.

Mesditën e sotme në të njëjtin vend që u shfaq dje Çuçi po hidhet beton sikur të mos ketë ndodhur asgjë.

Sot po hedhin katin tjetër shtesë. Normalisht s’duhet të vazhdojnë punimet, pasi nuk ka leje ndërtimi.

I ashtuquajturi operacion i konfiskimit të kateve ka rezultuar një flluskë sapuni.

Video-Fakt/ Dje ia konfiskuan, sot hedh beton, Salillari  dështon

Pamjet që do të sjellim më poshtë janë filmuar mesditën e sotme dhe shihet qartë se vijon puna normalisht.

Operacioni për ndërtimet pa leje apo katet pa leje siç e quajti dje Çuçi apo dhe kryeministri Edi Rama,  që reagoi më pas duke thënë se nuk do të lejojnë të përbaltin emrin e tij, apo nuk do të lejojë marifetet e ryshfetit.

Kryeministri që nuk di asgjë, nuk po përbaltet, por po betonohet nga Salillari për t’i shitur më pas katet e “kofiskuara” vetëm në letër me 1800 euro m2./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga